מדינת ישראל הייתה בעבר מעצמת פרי הדר. עם השנים ששחקנים  נוספים נכנסו לשוק הבינלאומי הלך ופחת הייצוא ישראל לאירופה ולמדינות אחרות. אבל גם כיום יש פרדסי תפוזים וחלק נכבד מהפרי, שלא משווק בשווקים בארץ, מופנה למפעלי המיצים. מיץ תפוזים טרי אפשר למצוא כיום בכל מרכז קניות בין בקיוסקים, בחנויות לשיקים ומיצים וכן בחנויות הסופרמרקט כשהם מוחזקים במקררים.

 

למה לשתות מיץ תפוזים טבעי?

מומלץ על ידי רופאים ודיאטניות לשתות בכל יום מיץ תפוזים טבעי, במיוחד לנשים הרות ולמעשנים זאת מאחר והם זקוקים לתוספת של ויטמין סי. בנוסף למה שהגוף מקבל מהמזון אותו הם אוכלים. מעשנים זקוקים לתוספת של 40% לעומת הלא מעשנים. אורך המדף של מיץ תפוזים טבעי קצר יותר משל מיץ תפוזים מבקבוק וזאת בעיקר משום שבבקבוק מיץ מתועש יש חומרים משמרים, צבעי מאכל והרבה סוכרים. מיץ תפוזים טבעי אינו מכיל כימיקליים כלשהם. ככל שהחורף  יהיה גשום יותר ועצי התפוזים יספגו מי גשם רבים כך יהיו התפוזים מלאים יותר במיץ.

 

אימהות רבות מעדיפים לתת לילדים שלהן מיץ תפוזים סחוט על ידן ולא משקאות שרכשו בסופר. במיץ הטבעי יודעת האם מה שותה הילד שלה בעוד שמבקבוק לא תמיד מבינים את המרכיבים שהמיץ מכיל.

טרנד הטבעונות הביא לכך שרבים שהיו בעבר שותים משקאות מכל סוג עברו לשתות מיצים טבעיים בלבד. נפתחו חנויות רבות לממכר משקאות טבעיים,  לא רק מיץ תפוזים, מכל מיני פירות וירקות והם מוגשים כשייק.

 

מה קורה בשוק הישראלי?

  • בשווקי ישראל אפשר למצוא בכל השנה תפוזים מהעונה האחרונה. הם מאוכסנים בבתי קירור ומוצאים למכירה לאורך כל השנה. אפשר לקנות תפוזים בתפזורת או בשקית המכילה מספר קילוגרמים של תפוזים. מיץ תפוזים טבעי משמש גם בתעשייה להכנת תרכיזים וריבות. מקליפות התפוזים עושים ריבות וקונפיטורות וכן משדרגים אותן לממתק מצופה סוכר או שוקולד.
  • במרבית בתי המלון מגישים לאורחים לארוחת הבוקר גם מיץ תפוזים טבעי. בכפרי נופש בחו"ל ישנה אפשרות לאורחים לסחוט בעצמם את התפוזים בחדר האוכל.
  • למרות שיש שפע פירות בשוק הישראלי מהן אפשר לעשות מיצים טבעיים הרי שמיץ תפוזים טבעי הוא הוותיק בשוק והמקובל גם היום.

מיץ תפוזים טבעי – הדרך הטובה ביותר לקבל ויטמין C​

לקבלת פרטים נוספים:

053-9386051​

שיווק משקאות קלים ותבלינים

פתרונות למסעדות, בתי קפה וברים

053-9386051​