פרי הדר - מיץ לימון טבעי

 

בתחילת דרכה של מדינת ישראל היה פרי הדר כרטיס הביקור של המדינה בכל ארצות אירופה. סוגים שונים של פירות הדר צמחו באזורי הארץ בעיקר במרכזה. אחד מהענפים החשובים היו עצי הלימון. בישראל יש שימוש רב של מיץ לימון טבעי לטיבולי סלטים ולמאכלים רבים המוגשים במסעדות ובבתים הפרטיים. עם השנים קמו לישראל מתחרים רבים וענף הפרדסנות הלך וקטן. הפרדס הישראלי ספג תבוסה נגד פרדסי מרוקו, ספרד ועוד. השוק המקומי לא יכול היה להכיל את כל כמויות פרי ההדר. חלק ניכר של הפירות עבר לתעשיית הריבות והמיצים אבל הכמויות הגדולות הביאו לכך שהיה צורך בעקירת פרדסים ושתילת עצים חדשים מסוגים שונים. ענף הפרדס הישראלי כמעט ונמחק ממפת ענפי החקלאות במדינת ישראל. קיימים עדיין פרדסים שמניבים מספיק פרי הדר לשוק המקומי וגם חלק ליצוא. פרי הדר הוא רק אחד מענפי החקלאות והוא כבר לא מהווה עיקר הפרנסה של החקלאים. סוגים רבים של פירות החליפו את ההדרים.

 

החשיבה הישראלית –היצוא מס' 1

 

  • המכון הוולקני של ישראל עשה מחקרים רבים והוציא לשוק המקומי וליצוא זני פירות אקזוטיים שלא היו בעבר והיום הם מהווים חלק נכבד מיצוא התוצרת החקלאית. מיץ לימון טבעי לטיבול סלטים ולדגים מאוד מקובלים בישראל ואין כיום מסעדה שעל השולחן לא נמצא, בנוסף לשמן, גם בקבוק מיץ לימון.
  • תפוזי השמוטי, ה"יפה", האשכוליות והלימונים שהיו כל כך מפורסמים במאה העשרים כמעט ונעלמו מהשווקים בחו"ל. בעבר היה ניתן לשלוח חבילות אישיות לבני משפחה בחו"ל שהכילו פירות הדר. לקראת חגי הנוצרים היה מקובל כמתנה לשלוח ארגז פירות הדר. משלוחים אלו הופסקו וכיום לא ניתן לשלוח חבילות כאלו.

 

למה לשתות מיץ לימון טבעי?

 

  • דיאטנים ממליצים על שתיית מיץ לימון טבעי בכל יום לפני ארוחת הבוקר, על כיבה ריקה. מיץ הלימון גורם לפעילות הקיבה והמעיים ומאפשר פעילות תקינה למשך כל היום.
  • אחת מתרופות הסבתא, במקרה של בחילות היא לשתות מיץ לימון טבעי, מה שמקל על ההרגשה המעיקה. השימוש במיץ לימון טבעי בתרופות סבתא ידוע. גם לכאבי גרון מיץ לימון טבעי עם ביצה וקצת דבש (הגוגל מוגל הידוע) עוזר.

פרי הדר - מיץ לימון טבעי

לקבלת פרטים נוספים:

053-9386051​

שיווק משקאות קלים ותבלינים

פתרונות למסעדות, בתי קפה וברים

053-9386051​